Cestou umění

Cestou umění

Kurz je určen pro děti od cca 10 let. V tomto kurzu se podíváme pod ruky těm nejslavnějším umělcům a poodhalíme jejich tajemství. Budeme míchat barvy jako mistr Theodorik, vyzkoušíme totiž vaječnou temperu. Jak to jen dělal Leonardo da Vinci? Namalujeme si slunečnice od Vincenta van Gogha, barevné portréty Henri Matisse, vyzkoušíme abstrakci Pabla Picassa, kdy reálnou předlohu zjednodušíme na základní barvy a
tvary. Georgia O´Keeff nás provede prací s uhlem a akvarelem. Na akční malbu a dripping se podíváme s Jacksonem Pollockem. Spolu s Andy Warholem ve stylu Pop Artu namalujeme komiksového hrdinu. Na závěr zapomeneme na vše, co jsme se naučili a budeme experimentovat. Směle se postavíme výzvám dneška. Kurz klade za cíl nenásilně a zábavně provést děti a dospívající výtvarnými technikami, uměleckými
směry i základy teorie a historie. Od pravěku až po současné umění, kdy celý kurz zakončíme slavnostní vernisáží, abyste s námi mohli oslavit velké umělce, kteří do své práce dali srdce.

Lektorka:  Lenka Šeráková (ilustrátorka dětských knih, studovala výtvarnou výchovu na PdF MU v Brně a čerpá zkušenosti z vedení výtvarných kurzů ve Wanieczk galery v Brně a na ZŠ v Bílovicích, příležitostná šperkařka, od r. 2018 se věnuje ilustrátorské činnosti).

Kdy:   pátek 16:30-18:30  (začíná se 30.9.2022, v následujícím týdnu 7.10. kurz bohužel nebude, ale od 14.10.2022 bude pokračovat pravidelně dál). 

Kde:    v prostorách RC Žirafa, Fügnerovo nábřeží 129,  Bílovice nad Svitavou 

Cena:

  • předplatné 1650,-Kč / 11 lekcí /  členové RC Žirafa (v ceně jsou již zahrnuty základní kreslící a malířské potřeby)
  • předplatné 1980,-Kč / 11 lekcí /  ostatní (v ceně jsou již zahrnuty základní kreslící a malířské potřeby)

Přihlášení na kroužek prostřednictvím formuláře ZDE.

Kroužek se uskuteční při přihlášení min. 7 osob.